مقالات مراقبت پوست

مراقبت از پوست در فصل سرما

مراقبت از پوست در هوای سرد

با وارد شدن به فصل پاییز حساسیت افراد شروع میشود و معمولا این فصل را با بیماری و سرما خوردگی میشناسیم. هر چند باران زیبا و هوای لذت بخش آن را هم نباید نادیده بگیریم. به هر حال فصل پاییز فصلی است که باید رسیدگی به پوست مان را بیشتر کنیم. چرا که با سردی هوا پوست اغلب افراد خشک میشود و این به عنوان معضلی برای ما شناخته میشود. به همین دلیل مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان به صورت جدی تر باید انجام شود و باید طبق روتینی که برای فصل پاییز تعریف شده است، به استفاده از محصولات مراقبتی و زیبایی پوست بپردازید.

معمولا در فصل پاییز با هوای سرد مواجه هستیم که گاها باعث خشک شدن بیشتر پوست ما میشود. این خشکی پوست نتیجه از دست رفتن رطوبت پوست است. پس حدس آن راحت است که در فصل پاییز باید از مرطوب کننده و یا آبرسان هایی استفاده کنیم که از کیفیت و عملکرد مطلوبی برخوردار باشند و قدرت بالایی در جبران آب از دست رفته پوست مان داشته باشند. در ادامه مقاله به طور کامل تر درباره مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان و همچنین روتین پوستی مخصوص آن به شما اطلاعات دقیق تری خواهیم داد.  

در پاییز و زمستان چه اتفاقی برای پوست مان می‌افتد؟

مراقبت پوست در سرما

پوست نرمال به طور طبیعی دارای چربی و رطوبت مناسبی است و با این حال در تمام روتین های پوستی پوست نرمال استفاده از مرطوب کننده ها و آبرسان ها توصیه شده است. با این وجود در پاییز و زمستان خشکی هوا به قدری پوست را اذیت میکند که ممکسن است دارای مشکلاتی از جمله خشکی شدید و کمبود آب شود. این اتفاق در نهایت باعث پوسته پوسته شدن پوست و به وجود آمدن جوش های متعدد میشود. حال تصور کنید که در فصل های سرد بر سر بقیه انواع پوست ها چه بلایی می‌آید.

بر روی این موضوع تاکید داریم تا در حد ممکن انجام روتین پوستی و مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان را جدی تر بگیرید و به فکر پوست زیبای خود باشید.

روتین پوستی مناسب فصل پاییز و زمستان

روتین پوستی هوای سرد

میدانیم که روتین پوستی برای هر نوع از پوست ها متفاوت است. به طور کلی سعی کنید فارغ از هر نوع پوستی که دارید، استفاده از مرطوب کننده و آبرسان را فراموش نکنید. اما در رابطه با پوست های چرب، افرادی که دارای پوست چربی هستند ممکن است در فصل های سرد سال بیشتر احساس چربی در پوست خود کنند.

این اتفاق به این دلیل رخ میدهد که گفتیم در هوای سرد و خشک، پوست آب خود را از دست میدهد و برای جبران این کار، تلاش میکند تا با افزایش ترشح چربی کمی از رطوبت از دست رفته را جبران کند. به همین دلیل پوست های چرب در فصل های سرد سال بیشتر جوش میزنند. اما چاره این کار چیست؟

روتین پوستی مناسب فصل پاییز و زمستان برای پوست های چرب

روتین پوستی فصل سرما برای پوست چرب

قبل از هر چیز روزانه دو بار صورت خود را بشورید. برای این کار میتوانید از فوم های شست و شوی مخصوص پوست های چرب استفاده کنید. یا میتوانید از یک میسلار واتر برای پاک سازی پوست خود در برابر آلودگی ها و آرایش استفاده کنید. بعد از آن استفاده از تونر را فراموش نکنید. با استفاده از یک پد و تونر، پوست خود را از شر چربی های اضافه خلاص کنید. مورد دیگر این که حتما یک روتین منظم برای استفاده از لایه بردار ها داشته باشید. البته خرید لایه بردار سبک را انجام دهید تا پوست تان حساسیتی به آن نشان ندهد.

مورد مهم دیگری که نباید استفاده از آن را فراموش کنید، ضد آفتاب است. دقت کنید که اگر چه به نظر میرسد در فصل های پاییز و زمستان آفتاب پشت ابر است اما ثابت شده است که در نهایت اشعه های مضر خورشید برای پوست به زمین میرسند و پوست ما را دچار مشکلات میکنند. پس به هیچ وجه مخصوصا در فصل های سرد سال استفاده از ضد آفتاب را پشت گوش نندازید. در نهایت هم استفاده از مرطوب کننده ها و آبرسان ها را فراموش نکنید. 

روتین پوستی مناسب فصل پاییز و زمستان برای پوست های نرمال

روتین پوستی فصل سرما برای پوست نرمال

برای مراقبت از پوست نرمال بهتر است که همان روتین پوستی قبلی خود را ادامه دهید. اما با این تفاوت که توصیه میکنیم حتما از مرطوب کننده های قوی تر استفاده کنید تا آبرسانی به پوست تان به طور عمیق انجام شود و دچار خشکی پوست نشوید. در ضمن استفاده از لایه بردار ها را هم فراموش نکنید.

همچنین با توجه به زیاد شدن آلودگی ها در فصل های سرد سال حتما دقت کنید که از تونر ها و میسلار واتر ها به خوبی استفاده کنید و پوست تان را پاکسازی کنید. از طرفی ضد آفتاب ها یکی از موارد مهم در نظر گرفته میشوند که حتما موقع خروج از خانه از آن ها استفاده کنید.

روتین پوستی مناسب فصل پاییز و زمستان برای پوست های مختلط

روتین پوستی فصل سرما برای پوست مختلط

پوست های مختلط تقریبا با خشکی و چربی پوست به طور همزمان و در نواحی مختلف پوست درگیر هستند. روتین پوستی فصل سرما برای پوست های مختلط کمی با دردسر بیشتری همراه است اما نیازی نیست که نگران باشید. تنها کافی است تا از محصولات آبرسان قوی تر و همچنین تونر های با کیفیت استفاده کنید.

یادتان باشد که در فصل های پاییز و زمستان تنها با خشکی هوا درگیر نیستید و آلودگی هوا یکی دیگر از مشکلاتی است که باید با آن سر و کله بزنید. از طرفی هر چربی اضافه و یا آلودگی که بر روی پوست شما بنشیند باعث ایجاد جوشی جدید میشود. پس برای سلامتی پوست تان اهمیت قائل شوید و اولا خرید محصولات روتین پوستی را با کیفیت بالایی انجام دهید و دوما به هیچ وجه روتین پوستی تان را کم اهمیت ندانید و سعی کنید طبق برنامه و به صورت مستمر آن را ادامه دهید. خرید ضد آفتاب های مناسب با نوع پوست مختلط را هم فراموش نکنید.

روتین پوستی مناسب فصل پاییز زمستان برای پوست های حساس

روتین پوستی فصل سرما برای پوست حساس

پوست های حساس باید در خرید محصولات روتین پوستی دقت و حساسیت زیادی به خرج دهند. اما گاهی این مورد هم کافی نیست و حتی اگر محصولی شامل مواد حساسیت زا نباشد هم ممکن است پوست شما به آن واکنش نشان دهد. به همین دلیل نیاز به آزمایش محصولات گوناگون مراقبت از پوست دارید تا باخره به یک محصول ثابت برای پوست خود برسید. از طرفی ممکن است به بک محصول از یک برند حساسیتی نداشته باشید اما به یک محصول دیگر از همان برند واکنش نشان دهید.

به همین دلیل افراد با پوست های حساس معمولا انواعی از محصولات از برند های مختلف را امتحان کرده اند و آشنایی بیشتری با محصولات مراقبت پوستی دارند. با این حال افراد با پوست های حساس هم نباید استفاده از مرطوب کننده و آبرسان، لایه بردار های سبک، تونر، کرم های شب و روز و دیگر موارد ضروری برای روتین پوستی را فراموش کنند.

روتین پوستی مناسب فصل پاییز زمستان برای پوست های خشک

روتین پوستی فصل سرما برای پوست خشک

کمی بالا تر درباره محصولات ضروری که برای افراد با پوست خشک مناسب بودند صحبت کردیم. اما برای تاکید بیشتر باز هم اشاره ای کوتاه به آن میکنیم.

  1. افراد با پوست خشک ابتدا باید از فوم های شست و شوی مخصوص و یا میسلار واتر برای شستن پوست خود استفاده کنند.
  2. بعد از آن از تونر ها استفاده کنند تا پوست شان تمیز تر و پاکسازی پوست به طور کامل انجام شود.
  3. از سرم ها استفاده کنید.
  4. در نهایت از مرطوب کننده ها و آبرسان ها استفاده کنید.

خشکی لب در زمستان

مراقبت لب در سرما

مراقبت از پوست در فصل پاییز و زمستان تقریبا مشابه است. دقت کنید که خشکی لب ها هم میتواند در فصل زمستان اتفاق بیوفتد و این آزار دهنده است. میتوانید با استفاده از یک بالم لب خشکی لب را برطرف کنید و خشکی پوست لب تان را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید